تبلیغات
دانشجوی دبیری فیزیك ورودی 91 - دروس دانشگاه فرهنگیان سنخیتی با برنامه تحول بنیادین ندارد

پای پیاده ای دل تا کربلا سفر کن ...<-BlogDescription->

دروس دانشگاه فرهنگیان سنخیتی با برنامه تحول بنیادین ندارد
دیشب تو اخبار دیدم میگفت تاثیر سوابق تحصیلی به صورت مستقیم خواهد بود(یعنی چه تاثیر مثبت چه تاثیر منفی اعمال خواهد شد.)
با این شرایط دانش آوزان هم باید تشریحی بخونن هم تستی!
اما ادامه داستان:
دکتر ˈمحمدرضا ساکیˈ روز سه شنبه در آیین معارفه رییس جدید دانشگاه فرهنگیان استان خراسان شمالی در بجنورد اظهار کرد:
دانشگاه فرهنگیان سال آینده ظرفیت پذیرش دانشجوی خود را 30 درصد می کاهد.
دروس دانشگاه فرهنگیان سنخیتی با برنامه تحول بنیادین ندارد.

بقیه در ادامه...
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: دروس کنونی این دانشگاه مربوط به دوره تربیت معلم در حدود 20 سال پیش است که با این برنامه قدیمی آموزشی نمی توان به اهداف برنامه تحول بنیادین دست یافت.

برای روزآمد کردن طرح های آموزشی دانشگاه فرهنگیان، کارگروه تحول و بازنویسی و روزآمد کردن برنامه درسی در این دانشگاه تشکیل شده تا برنامه آموزشی این دانشگاه را متناسب با نیاز روز جامعه تدوین و برای تدریس ارائه کند.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت: در این طرح تسلط دانشجویان دانشگاه فرهنگیان به زبان انگلیسی و علوم روز مورد توجه قرار می گیرد.

ساکی استقرار نظام جامع نظارت و ارزشیابی را از دیگر برنامه های دانشگاه فرهنگیان دانست و افزود: با استقرار این نظام تمام فعالیت های آموزشی دانشگاه فرهنگیان برای کیفی سازی مورد ارزیابی و نظارت چشمان تیزبین علمی جامعه قرار می گیرد تا بتوان با دریافت نقاط ضعف و قوت برای کیفی سازی این فعالیت ها گام برداشت.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان توانمندسازی هیات علمی و مدرسان این دانشگاه را از دیگر برنامه های آموزشی این مرکز برای کیفی سازی آموزش ذکر کرد.

ساکی رویکرد دانشگاه فرهنگیان را تربیتی و فرهنگی دانست و گفت: اگرچه رویکرد تمام دانشگاه ها فرهنگی و تربیتی تعریف شده، ولی دانشگاه فرهنگیان به عنوان تامین کننده نیروی انسانی آموزش و پرورش بیشتر باید به این مباحث توجه کند.
محمدرضا ساکیˈ روز سه شنبه در بجنورد در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری جمهوری اسلامی دانشگاه در صورت تامین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری قابلیت پذیرش سالانه 20 هزار دانشجوی کارشناسی پیوسته را دارد.

وی اضافه کرد: برنامه ما برای سال های آینده پذیرش دست کم 10 هزار دانشجوی جدید برای دانشگاهفرهنگیان از طریق آزمون سراسری است.

وی تعداد کنونی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را 80 هزار نفر اعلام کرد که 50 هزار نفر در مقطع کارشناسی پیوسته و مابقی در مقاطع کارشناسی ناپیوسته و کاردانی این دانشگاه تحصیل می کنند.

ساکی اظهار کرد: اکنون 64 دانشگاه و پردیس دانشگاه فرهنگیان در سطح کشور آموزش دانشجویان را بر عهده دارند.

به گفته وی در بهمن امسال نیز به منظور تکمیل ظرفیت و پذیرش دانشجویان نیمسال دوم تحصیلی، حدود 20 هزار دانشجو جذب این دانشگاه می شوند.

معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان افزود: براساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش که به تایید رهبر انقلاب رسیده و مجلس نیز آنرا تایید کرده، از این پس کادر آموزشی وزارت آموزش و پرورش (معلمان) از طریق این دانشگاه تامین می شود.

وی اضافه کرد: با این رویکرد قانونی پیش بینی شده، از دولت و مجلس شورای اسلامی درخواست میکنیم كمک مالی بیشتری در اختیار این دانشگاه قرار دهند.

وی شمار کنونی اعضای هیات علمی و مدرسان این دانشگاه را یکهزار نفر اعلام کرد که در سال جاری نیز در مرحله نخست 600 عضو هیات علمی جدید جذب آن می شوند.

منبع: ایرنا کد خبر: 80922866 (3675098)


::
:: مرتبط با: علمی ,
:: برچسب‌ها: تربیت معلم , دبیری فیزیک , پردیس شهید بهشتی زنجان , سعید صادقی , فیزیک , دبیر فیزیک , دانشجوی دانشگاه فرهنگیان ,
نویسنده : Saeid
تاریخ : پنجشنبه 1392/09/7